Laptop'a ekran kartı takılabilir mi?

Laptop bilgisayarım var ve ekran kartı takmak istiyorum.  Performansı yeterli olmadığı için  Ram'da takmak istiyorum.

Laptop'a ekran kartı takılabilir mi?

Laptop'a ram takılabilir mi?

ematli ematli (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Laptop'a ilave Ram takılabilir mi?

    Laptopa'a Ram takabilirsiniz. Boş slot yani RAm yuvası varsa uygun bir Ram alıp takabilirsiniz.

    Normalde lapton'un alt bölümünde bazı vidalar vardır. Bunları açtığınızda RAM takabileceğiniz alanı görürsünüz. Bu Ram slotları doluysa örnegin 2 adet 1GB Ram var  ve siz laptop Ram'ini arttırmak istiyorsanız o zaman laptopunuza uygun 2 tabe 2 GB alarak 4 GB yapabilirsiniz. Tabi laptop  en fazla Kaç GB ram destekliyor bunu kitapçığından kontrol etmelisiniz.

    Ram slotlarının yeri laptop üreticisine ve modeline göre değişir. Genelde kolay ulaşılabilir bir konumdadır.

    Laptop'a ekran kartı takabilir miyim?

    Laptop'un içine ekran kartı takamazsınız. Laptoplar daha kompakt yapılıdır ve içine ekran kartı gibi başka donanım takılamaz.

    Harici ekran kartı takılabilir. Bunu USB port üzerinden yapmak mümkün. Bu çözüm hem maliyetli hem de ne kadar fayda sağladığı tartışılır. Oyun için düşünüyorsanız harici kartlar işinizi görmeyecektir.

    Eğer oyun için laptop'un ekran kartını değiştirmek istiyorsanız yeni bir laptop almak daha iyi bir çözüm olacaktır.

    Bunun dışına harici VGA ya da harici ekran kartı olarak satılan ürünler sadece ikinci bir monitör bağlamak için kullanılacak cinsten ürünler.

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

      evet takılabilir.eski notebokklar .                                               .

      unutayy unutayy (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Anakartınla alakalı birşey. :)

        Bazı laptopların anakartı "MXM" isimli bir teknoloji ile donatılıyor.

        Bu teknoloji bir kaç ekran kartı modeli,tek bir ekran kartı modeli veya tüm ekran kartı modellerini destekleyerek dizüstü bilgisayarın ömrünü uzatıyor.Notebook alırken ömrünün uzun olmasını isterseniz MXM ekran kartı teknolojisi desteklemesine ve intel i7 işlemci modelini bulundurmasına dikkat ediniz.

        Ayrıca soğutma sistemide bir o kadar önemli. :)

        akif52 akif52 (34)