laptop açıldığı gibi geri kapanıyor

Öncelikle merhaba,

Benim sorunum aslında AMD'nin ekran kartı driver'ıyla başladı. Amd ati radeon 5000 serisi ekran kartı driver'ını yükledim. Fakat ati catalyst control'e girdiğimde "yapılandırılacak bir şey bulunamadı" gibi bir hata veriyordu ve programa girmiyordu. Ben de programı sildim ve tekrar yükledim. Fakat yüklemenin yarısında bilgisayar kendiliğinden kapandı. Tekrar açmak istediğimde ekran çözünürlüğü bozulmuştu. İki dakika sonra ekran ayarlarına bakarken bilgisayar gene kapandı. Tekrar açmak istediğimde bu sefer masaüstünü gördüğüm an kapandı. Şimdi sürekli böyle oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim. (Ek olarak windows cd'sinden onarma yapmaya çalıştım, hata bulunamadı yazdı, o da bir işe yaramadı.)

chipset chipset (11)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorsanız bilgisayarı güvenli modda açıp Sistem Geri Yükleme yapabilirsiniz.

    Windows 7'de güvenli mod nasıl açılır?

    Windows 7 işletim sistemi güvenli modda şu şekilde açılır:

    1. Bilgisayarınızı açın POST ekranında yani, bilgisayarınızın ilk açıldığı bellek testinin yapıldığı ekranından hemen sonra, Windows 7 başlamadan önce F8 tuşuna sürekli bas-çek yaparak
      Windows açılış menüsünün gelmesini sağlayın.
      Windows7 Güvenli Modda nasıl açılır
    2. Windows açılış menüsü geldiğinde ok tuşları ile ilerleyerek Güvenli Modu seçin ve enter tuşuna basın.
      Windows7 Güvenli Modda nasıl açılır - Windows Gelişmiş Seçenekler Menüsü
    3. Bilgisayarınız güvenli modda açıldığında Ekranın köşesinde Güvenli Mod yazacaktır.

    Windows 7'de sistem geri yükleme nasıl yapılır?

    1. Başlatı tıklayın.
    2. Tüm programları tıklayın.
    3. Donatıları tıklayın.
    4. Sistem Araçlarını tıklayın.
    5. Sistem Geri Yüklemeyi seçin.

    Sistem geri yükleme noktalarından, programı kaldırdığınız tarihin bir gün öncesine alın ve sisteminizi geri yükleyin.

    Bilgisayarınız normal açılmaya başladığında sürücülerinizi güncellemek için Driver Booster kullanabilirsiniz.

    Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar?  linkinden Driver Booster hakkında bilgi alabilirsiniz.

    Aynı şekilde eğer sistem geri yükleme çalışmazsa, yine güvenli modda bilgisayara giriş yaptıktan sonra ekran kartı sürücünüzü kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

    Sorun hâlâ devam ederse, Yine güvenli kipe girer gibi Windows Gelişmiş Seçenekler menüsü üzerinden

    En son iyi yapılandırma seçeneği ile açmayı deneyebilirsiniz.

    İşletim sistemi belirtmediğiniz için Windows 7 üzerinden anlattım. Umarım faydası olur.

    cemkara cemkara (4215)