Laptop açılış ekranında kalıyor.

Merhaba. Laptopum Lenovo y510p. Win10. Ekran kartı temiz kurulumu yapmak için ekran kartı drivarlarını kaldırdım. Daha sonra cc clenarla temizlik yaptım. Yeniden başlattığımda. Lenovo yazısından sonra windowsun dönen noktaları kalıyor ekranda sadece. Onlar dönüp duruyor ve laptop açılmıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

swallow swallow (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Laptopu windows yükleme veya kurtarma medyası ile (DVD, flash bellek vb) başlatarak ön yüklemeden sonra "Onarım" seçeneklerinden sistemin yeniden açılmasını sağlayabilirsin.

    Kullanacağın windows yükleme/kurtarma medyasında mutlaka PC'de yüklü işletim sisteminin birebir aynısına ait dosyalar olmalıdır (hangi işletim sistemi, hangi sürümü, hangi mimari yapı gibi).

    Eğer bir yükleme kurtarma medyasına sahip değilsen alt linkteki MedioCretionTool vasıtasıyla download ederek oluşturabilirsin (DVD'ye -disk kalıbı olarak- yazdırırsın veya bir bootable flash bellek oluşturarak dosyaları oraya aktarırsın. Bootable flash bellek oluşturup windows yükleme flash belleği yapmak için Rufus isimli programı kullanabilirsin).

    Windows 10 indirme aracı MediaCreationTool (tıkla)

    Ücretsiz Rufus programını buradan indirebilirsin (tıkla)

    ISO dosyası USB belleğe nasıl yazdırılır? (tıkla)

    USB den UEFI Destekli Windows 8/10 Kurmak, Nasıl Yapılır? (tıkla)

    Format atarak yeni bir sistem yüklemek istersen bu linkten faydalanabilirsin (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)