Laptop açılışta Bios şifresi istiyor

Pc yi ödünç verdigim kişinin küçük kardeşi biosa şifre koymuş ve de şifreyi unutmuş.

Hp 6720s olan yaşlı pc nin şarj pilini vede bios pilini çıkartıp 3 saat bekledikten sonra tekrar ve de sadece bios pilini taktım.Sonuç olumsuzdu ve pc açılışta yine şifre  istiyordu. Biosa girmek istedigimde veya  CD ve USB den pc ye müdahale etmek istedigimde hep ,şifre, istemiyle karşılaşıyorum.

Bu sorunumu pc yi servise yollamaksızın nasıl  halledebilirim.

scmm scmm (16)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bir de aşağıdaki sıra ile, sırası önemli, dener misiniz?

    Hp 6720s BIOS Parolasını sıfırlamak için şu adımları sırası ile yapın:

    1. Bilgisayarı kapatın.
    2. Laptop'a bağlı tüm harici (USB vb) cihazları çıkartın.
    3. Bilgisayarı şarjdan çıkartın.
    4. Bilgisayarın ana pilini çıkartın.
    5. Laptop'un alt kapağını sökün ve RTC, yani ana kartı ve BIOS'u besleyen pili sökün.
    6. 5 dakika bekleyin.
    7. RTC, BIOS pilini takın.
    8. Alt kapağı monte edin.
    9. AC kablosunu yani şarj adaptörünü bağlayın. Pili takmayın.
    10. Pil takılı olmadan bilgisayarı açın.
    11. Şimdi BIOS şifresi ve Ayarlar silinmiş olmalı.
    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • sizin önerdiginiz kalemleri uyguladıgımı yukarıda konu başlıgı olan mesajımda belirtmiştim. scmm 9 yıl önce
    • HP resmi sitesinde bu işlemin yapılmasının yeterli olduğu ve sıralamaya dikkat edilmesi gerektiği yazıyor. Bu sebepten madde madde yazdım. Belki atladığınız bir aşama veya farklı sıra ile yaptığınız bir işlem vardır diye. murat 9 yıl önce
    • sıralamada 8. madde ye uymamıştım. işin dogal seyri olması gerekenler numaralandırılmış. 10 uncu maddeyi uygulamadan öncesinde bios pilide çıkartılmış vaziyette 30 dakika veya dahada fazla beklediginizde, önceki 9 madde için yukarıdaki sıralamaya uymasanızda yapacagınız işleminizde hata oluşmaz.Sürenin sonunda 10. maddde uygulanır. amacım sizi kırmak degil ama işin teknolojisi böyle. İlginize vede katkınıza yinede teşekkür scmm 9 yıl önce

    evet webtaki arkadaşın dedigi gibi hdd in yenisini takmak kesinlikle bu türden bir sorunu çözmez.

    bios a yazılım atmak sorunu kökünden çözer ama pc açılsa bunu yapacagım. Fakat açılmıyor.

    scmm scmm (16)
    9 yıl önce cevaplandı

      -2

      şifre genellikle laptop çalınması ve içindeki bilgilerin korunması için koyulmaktadır. Yapacağınız şey harddisk değiştirmek. Geçmiş olsun.

      webtaki webtaki (-7)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Sabit disk değiştirmek ile bios şifresi kalkmaz; bunların arasında bir alaka yok . Anakart değiştirmeyi söylemek istedin herhalde ama çok pahalı bir çözüm :-) Bios şifresi sıfırlamaya yönelik bir çözüm aramalı. temmuz 9 yıl önce