laptop açılıyor ama ekran gelmiyor

Laptopu 1 ay önce aldım. Dün internet e girdim işim bittince uykuya aldım ekranı kapattım. Tekrar açmaya çalıştım sadece fan sesi geldi ekrana hiçbirşey gelmedi ne bi uyarı nede başlangıçtaki marka hiçbiri gelmedi. Ama klavyedeki capslock ve numlock tuşunun ışığı sönmüyor. Sorun hakkında bilginiz var mı.

onloading onloading (1)
9 yıl önce sordu

Toplam 3 Cevap

Notebooklarda ekrana görüntü gelmemesi durumunda ilk yapılması gereken bataryayı söküp- takmaktır.

Toshiba notebook'un bataryasını çıkartın.  Ters çevirdiğinizde batarya çıkartma aparatlarını göreceksiniz.

Önce bataryasız doğrudan elektriğe bağlayarak açmayı deneyin.

Daha sonra bataryayı takın ve elektriğe bağlayarak açmayı deneyin. Donanım arızası yoksa muhtemelen düzelecektir.

hakan hakan (15424)
9 yıl önce cevaplandı

    Bataryası çıkmayan türden kısayolla kapatma durumu varmı nasıl yapabilirim eğer yaparsam düzelir mi ?

    onloading onloading (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      merhaba

      eger acilmiyorsa ekran güc tusuna basili tutun birkac saniye sonra otomatik kapanir

      daha sonra bilgisayarinizda hdmi cikisi varsa onunla yoksa 2. ekran girisiyle baska bir ekrana baglayip görüntüyü kontrol edin duruma göre size yardimci olunur

      anteplioguzhan anteplioguzhan (10)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Öneriniz için teşekkür ederim. Önerinizi kullanmadan şarjı bitip tekrar güçe takınca açıldı. Acaba sorunun kaynağı nedir. Garantilik bi durumu varmı? onloading 9 yıl önce