Laptop açılıyor ama ekran gelmiyor

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce böyle bir sorun olmuştu. Ekran kartı fırınlaması yaptırmıştım. Bugün aynı sorun oldu tekrar meydana geldi. Şimdi  çözüm yöntemleri neler? Ekran kartı çipi değişimi mi gerekli? Tekrar ısıtma yapılabilir mi?

Laptop marka/model = Samsung/ R540 i5

kullanici223408 kullanici223408 (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Isıtma işlemleri her zaman risklidir. Isıtma işletminde kart üzerindeki veya çip bacaklarında soğuk lehim olarak adlandırılan temassızlık sorunlarının giderilmesi amaçlanır.

    Tekrar ısıtma yapılabilir, eğer çözüm elde edilmezse muhtemelen ekran kartı çipi sökülür ya yeniden takılır ya da arızalandıysa değiştirilir.  Bunu ancak deneyerek anlayabilirsin.

    hakan hakan (15394)