Laptop açılmama sorunu

Bilgisayarım bir süredir açılmıyor baktığım zaman şarj almıyordu sorunu araştırıp çözüm yollarını denedim olmadı ertesi gün tekrar açmayı denedim bu sefer şarj alıyordu açıldı ama açıldıktan bir süre sonra kapandı sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Not: bilgisayarın bataryası ölmüş durumda sürekli şarjda kullanıyorum bataryayı çıkartıp açmayı denedim yine olmadı.

bilocann bilocann (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Açılmamaktan kastın Windows ekranının gelmemesi değil, düğmeye bastıktan sonra hiç bir ışığın yanmaması, cihazın hiç açılmaması sanırım.

    Donanım sorunun olduğu ortada.  Anakart ya da işlemci, ekran kartı çipi sorunu olabilir. Anakart  ısıtma işlemi gibi bir işlem denenebilir ama bu da sağlıklı bir yöntem değil. Temel olarak anakart üzerindeki lehimlerin ısıtılıp soğutulması dolayısı ile iletkenliği arttırmak, temassızlık sorunlarını çözmek amaçlı yapılan bir işlem. Evde yapamazsın (saç kurutma makinası ile deneyenler var)

    hakan hakan (15394)