Laptop açılmıyor(hiç bir şekilde)

İyi günler laptobumun şarjı bozuldu sanırım yüksek voltlu bir şarj taktım. Ve ışıklar söndü bir daha da açılmadı laptobum. Pili çıkardım bekledim olmadı pilsiz şarja taktım olmadı acaba donanımlardan biri zarar mı gördü ?

mahsunn mahsunn (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bataryada Veya Pc de sorun olabilir.

    Bataryayı çıkarıp dene şarjdayken

    Yada laptopun içinde donanımsal bir sorun olmuştur  garantisi varsa garantiye ver

    Yoksa yaptır kendin bozabilirsin

    malgibiolan malgibiolan (307)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bataryayı çıkardığın halde doğrudan elektriğe bağlıyken açılmıyorsa, şart aleti veya laptop zarar görmüş olabilir. Sorun yazılımsal değildir. Yüksek ihtimalle bir donanım arızası oluştu.

      Bunu evde kendiniz çözmeniz mümkün değil. O sebepte bir servise götürmenizde fayda var.

      hakan hakan (15424)