Laptop açılmıyor

Srkadaşlar laptopum var benim . lapyop açıkken kapagını kapattım. Geri açiyim dedim açılmıyor fan sesi geliyor açılmıyor ekran gelmiyor fan dönmüuor

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Bataryayı (ve prizden fişi) önce çıkar ve sonra yeniden takarak dene.

Bu şekilde yeniden açılabilmesi lazım.

Eğer bataryayı çıkaramıyorsan (Asus laptoplarda kolay olmuyor) güç düğmesine uzun süreli basılı tutarak (5-10 saniye gibi) makinenin önce tam olarak kapanması sağlanır ve daha sonra açma yeniden denenir.

Edit:

Olmuyorsa, batarya tükenmiş ve adaptörüde bozulmuş olabilir. Önce adaptör bozulduysa ve sonra batarya şarj olamayıp tükendiyse.. Laptop üzerinde güç led'i (ışığı) yanıyormu? Eğer yanmıyorsa başka bir prizde ve gerekirse başka bir adaptörlede denemelisin.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Mesajıma yeniden bak @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
  • Çok sanmıyorum ama herhalde yine bir teknik servise göstermen gerekecek (Eğer mesajımda belirttiklerimi tam olarak uyguladıysan). Geçmiş olsun @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce