Laptop açılmıyor

Arkadaşlar yaklaşık 1 saat önce laptop açık haldeyken , klavyeyi ıslak mendille temizledim . Tam power tuşı ve şarj girişi arasını silerken pc aniden kapandı .  Tekrar açmayı denediğimde pc ye güç gelmediğini farkettim . Biraz güneşte kuruladıktan sonra pc yi tekrar şarja taktım . Baktımki enerji ışığı yanmaya başladı . Ama power tuşuna bastığım anda ışık söndü ve tekrar kapalı kaldı . Bataryayı çıkarıp denedim fakat çare olmadı . Şunuda belirtiyim batarya ölü sayılır .

denolas denolas (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kardeşim Sen Bilgisayarın arkasında Bir Fatiha Suresi oku Belki düzelir dicem ama oda fayfa etmez sen al bilgisayarı oldugu gibi teknik destek alabileceğin bir Bilgisayarcıya götür sana yardımcı olurlar büyük bir ihtimalle ana kartta bir sıkıntı var çünkü ıslak mendil alkollü olduğu için veri yolarına veya bakır kablolarda tahrişlenme yapmıştır bunun çözümü ise ana kart değişimi yani minimum 500 lira Kolay Gelsin

    SAYGILAR

    Recep Güvenç

         (Curly)

    recepguvenc recepguvenc (26)
    9 yıl önce cevaplandı

      Şunları dener misiniz?

      • Öncelikle her ihtimale karşı bataryayı çıkartın
      • Cihazın tam kuru olduğundan emin olun gerekirse saç kurutma makinası ile hafifçe kurutun.
      • Batarya takılı olmadan ve doğrudan şarj adaptörü ile çalıştırmayı deneyin.
      • 24 saat kadar elektriğe takılı olmadan bekledin (Pil de takılı olmasın)   sonra tekrardan doğrudan pilsiz bir şekilde elektriğe bağlayın.

      Bu işlemler sonunda açılmama sorunu devam ederse servise götürmeniz gerekecektir.

      hakan hakan (15409)
      9 yıl önce cevaplandı

        Cihazın bataryasını ve şarj bağlantısını çıkarın ardından statik elektirik boşaltmak için açma tuşuna 4-5 kere seri basın. KESİNLİKLE cihazınıza sıcak hava üflemeyin. Eyer bunlarda çare olmaz ise yetkili servise yada uzman bir kişiye cihazınızı gösterin.

        yusufgundogdu yusufgundogdu (76)