Laptop alırken grafik kartında neye dikkat etmeliyim?

SELAMÜNALEYKÜM, ALLAH'IN İZNİYLE Laptop almayı düşünüyorum.Grafik kartı ONBOARD olanı mı almalıyım? Yoksa 2GB olanı mı almalıyım?Bilgi verirseniz çok seviniriz.

kullanici55890 kullanici55890 (1)
4 yıl önce sordu

  • Kaç TL bütçen var ona göre laptop önerisinde bulunanım. darkcrak 4 yıl önce
  • 2500-3000 civarında kullanici55890 4 yıl önce
  • Senin için bilgisayar araştıracam onlardan birini seçersin ayrıca bu bilgisayarla ne yapacağın önemli? darkcrak 4 yıl önce
  • Alacağın bilgisayar ile oyun mu oynayacaksın yoksa şirket vs işleriyle mi uğraşacaksın ona göre tavsiyede bulunuyim darkcrak 4 yıl önce
  • Yabancı dil eğitimi alıyorum. kullanici55890 4 yıl önce
  • Ders çalışmak için kullanici55890 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bilgisayarda oyun oynamayacaksan dahili ekran kartı olanları tercih edebilirsin. Bu daha iyi olur. İkinci ekran kartı olan laptoplar daha çok oyun ve grafik programları için uygundur.

Mesela ben de çift ekran kartı var. Ama ne oyun oynarım ne de grafikle işim olur. Neredeyse ikinci kart hiç kullanılmıyor şuanda.

Ders çalışmak için alıyormuşsun o zaman çift ekran kartına hiç gerek yok.

murat murat (12492)