Laptop aniden kapanıyor ve açıldığında ekranda çizgiler oluşuyor

Başlıkta belirttiğim gibi lenovo g500 laptop kullanıyorum çok ısınmasıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü normal internette gezerken bile kendini kapatabiliyor kapanmassa altta linkini koyduğum gibi ekran çizgili çizgili oluyor donanımsal bir hata mıdır? Format ta attım düzelmedi.

http://i.hizliresim.com/ld2Gzk.jpg

kahramanca42 kahramanca42 (61)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    normalde bilgisayara format atıldığı zaman düzelir  yine eski hatayı veriyorsa donanımsal hata olduğu kesin

    en yakın bilgisayarcıda bir ölçüm yaptırın sorun hangi parçada çıkar ortaya kolay gelsin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Ekranda çizgiler çıkması gibi sorunlar genelde ekran kartı sorunları oluyor.Sizin yaşadığınız durumda olası sorunlarınız yüksek ihtimalle aşağıdaki gibi olacaktır;

      • Bilgisayarınızın içi uzun süredir açılmamış ve dolayısıyla temizlenmemiş, bunun sonucunda bilgisayarınız aşırı derecede ısınıyor ve aniden kapanıyor.Bu durumda ekranda çizgiler oluşuyor.
      • Bilgisayarınızın ekran kartında sorun var ve dolayısıyla görüntü olarak çizgiler çıkması gibi sorunlar yaşıyorsunuz.

      Bilgisayarınızın sıcaklık detaylarını öğrenebilmek için AIDA64 gibi programlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz.Bilgisayarınızda işlemci veya ekran kartınızın aşırı ısınması aniden kapanmalara yol açacaktır.Sıcaklıklar yüksekse ve sorun bundan oluşuyorsa Notebook içini açarak temizlik yapmanız gerekiyor.

      Diğer olasılık ise ekran kartınızın bozulma ihtimali.Bu durum umarım ki olmamıştır.Aksi halde yüksek ücretler vererek teknik servisde yaptırmak durumunda kalabilirsiniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)