Laptop aniden kapanıyor

bilgisayarım aniden kapanıyor laptop. bazen açılınca bazen açıldıktan kısa bir süre sonra bataryasız çalıştırıyorum ayrıca önceden böyle bir sorun yoktu batarya varken oyunlara falan girince kapanıyordu bataryayı çıkardım bi süre sorun çıkmadı şimdi böyle oldu

semm65 semm65 (85)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bataryasız kullanımlarda laptopun aniden kapanma sorunları olması çok doğal. Bataryasız kullandığın zaman bilgisayar gücü evindeki pirizden alıyor demek. Buna mani olan herhangi bir şey bilgisayarının aniden kapanmasına sebep olabilir. Örneğin bilgisayarın şarj soketinde ani bir temassızlık oluyordur. Ya da şarj aletinde donanımsal bir problem vardır.

    Ben sorunun yazılımsal olduğunu zannetmiyorum. Bi bilgisayarcıya göstermeni tavsiye ediyorum.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Batarya varken de bu sorun var dı @farurhenho semm65 5 yıl önce
    • Güzel bi iç temizliği yapıldığında düzelir diye düşünüyorum. Bu konuda biraz tecrübem var aniden kapanan bilgisayara iç temizliği yapınca düzeldiğini gördüm. @semm65 omercik 5 yıl önce
    • teşekkür ederim semm65 5 yıl önce