Laptop bataryasını sökmeden devre dışı bırakmak mümkü mü?

Laptop bataryamda sorun olduğunu düşünüyorum. Fakat bataryayı sökmek mümkün değil. Windows 10 kullanıyorum.  Bataryayı sökmeden prize takılı şekilde kullanmam mümkün mü? Batarya devreden çıksın istiyorum. Laptop pilini devre dışı bırakabilir miyim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Laptop bataryasını sökmeden devreden çıkartamazsın. Windowsta böyle bir özellik yok. Bunu yazılımla da yapamazsın Batarya soketine takılı olduğu müddetçe çalışmaya devam edecektir. Bataryan sökülebilen bir cins değilse bir elektronikçi kolayca batarya bağlantısını kesebilir. Ama dediğim gibi bağlantı kesmenin fiziksel olarak yapılması gerekir. Yazılımla bataryayı devreden çıkartamazsın.

    hakan hakan (15409)