laptop cihazımın ram i yükselir mi?

Selamlar, Samsung Laptop Np270e5j-x01tr kullanmaktayım tek slotta 8GB bulunuyor . AIDA64 Extreme programında en fazla bellek miktarı 16GB yazıyor bu durumda takılı olan 8GB ramin yerine 16 lık mı takmalıyım ?

coskunblci coskunblci (3)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Laptopunuzda muhtemelen iki adet RAM slotu bulunuyor. 8GB RAM'i çıkaıp 16 GB takmak yerine 8 GB'ın yanına aynı frekans değerine sahip yeni bir 8 GB RAM takabilirsiniz. Bu şekilde RAM'inizi 16GB'a yükseltebilirsiniz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

    • hocam emin değilim yıllar önce bakım için bi tamirciye götürmüştüm oda tek slot olduğunu söylemişti coskunblci 1 yıl önce
    • Eğer tek slot olduğunu söylemişse tek yol dediğiniz gibi 8 GB'ı çıkarıp 16 GB eklemek. xbedirhanx 1 yıl önce
    • AIDA64 Extreme programında 16 gb yükselir yazıyor model araştırması yaptım max 8 gb kapasite zaten içindeki 8 gb ve tek slot var anlamadım bu işten bir şey hocam coskunblci 1 yıl önce