Laptop düştü ve açılmıyor

acer marka laptopum yere düştükten sonra açılmamaya başaladı önceleri açılıyıp acer yazısı geliyordu şimdş hiç açılmıyor ekrana hiç bişi gelmiyor

osmandoksal osmandoksal (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba @osmandoksal,

    Laptopun garantisi varsa acer laptopu nereden aldıysan oraya götür baktır. Garantisi yoksa servişe götür, neyse ücreti yaptır.

    ilkaybaki ilkaybaki (236)
    5 yıl önce cevaplandı

      Laptoplar normal kasalar gibi değil. Çok fazla söküp takabileceğin bir parçası yok. Artık ekrana hiç bir görüntü gelmiyorsa düşme sonrasında oluşan temassızlık gibi bir problem artık ilerlemiş olabilir. Örneğin anakart ekran bağlantısını sağlayan kablolarda ezilme kopma olabilir.  Ya da anakartta oluşan bir çatlak ilerlemiş olabilir. Bunu ancak serviste çözebilirler.

      hakan hakan (15424)
      5 yıl önce cevaplandı

        Dediğim gibi ilk yere düştüğünde açılıyır du acer yazısı gelip öteye gitmiyordu bilgisayar cıya gösterdikten sonra hardisk de arıza olduğunu söyledi bilgisayar cıda 1 kaç güb kaldıktan sonra yaptıramadım masrafı çok diye daha sonra bilgisayar cıdan geldikten sonra hiç açılmamaya başladı

        osmandoksal osmandoksal (1)