Laptop ekran kararıyor

Acer Aspire laptopun var.Açılyor Acer yazısı geliyor ama herşey çalıştığı halde ekran kayboluyor.Alt+f6 yaparak

ekran kapatma yapıyorum.Sonra herhangibir tuşa basıyorum ekran birkaç saniye açık

kalıyor gene kararıyor.Devamlı bu işi yap aynen.Yeniden Windows 7 yi o birkaç saniyelik adımlarla

yükledim,cihaz şahane çalışıyor.Tüm ekran ayarlarını en iyi şekilde yapıyorum.Cihazım şahane

şekilde çalışıyor.Ne Zaman cihazı kapatsam aynı sorun tekrar başlıyor.Cihazı kapatmazsam veya

yeniden başlatmazsam sorun yok.Neler denemedim aynı sorun aynı sorun.Denemediğim

bios pilinize bakmadım.Ne dersiniz.Saygılar.

lokoceco lokoceco (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran Kartını Bilgisayarım Sağ tıkla, Yönet, Aygıt Yöneticisi, Ekran Bağdaştırıcısı Kısmında bularak bulunan tüm ekran kartlarını Sürücü ve Driver dosyalarını Sil. Cihazı yeniden başlat eğer yapmazsa kararmayı Driver kaynaklı sorundur. Tekrarlarsa Güvenli Modda açmayı deneyerek 3.part sisteme zarar veren bir dosyayı veya driverı kaldırmayı deneyebilirsin. Sorun çözülürse eğer ekran kartını kaldırdıktan sonra yeniden ekran kartı yüklemek için güncel sitesinden ekran kartını indirip sorunu çözüme tamamen kavuşturabilirsin. İnşaAllah çözümlerden biri sorununu kolaylaştırır.

    ahmetakturk ahmetakturk (31)