Laptop Ekranında çizgiler oluştu nasıl

arkadaşlar başlık yazmakta bile zorlandığım bi durumla karşı karşıyayım attığım linkte gördüğünüz sorunu yaşıyorum ekranda normal mausu sol tıkla bişeyleri işaretlerken çıkan çizgi ile yaparmış gibi o çizgi ekranda kaldı bi şekilde ve hergün yaptığımdan farklı birşey yapmıyordum sadece skype'taydım bilgisayar kapandı şarj bitti açtığımda bu böyleydi ve sadece açıldıktan sonra değil açılış ekranı bios ekranında bile bu çizgi kaldı bilgisayarı yeniden başlattım olmadı kapadım açtım gene olmadı hatta ekran resmi alırken bile çıkmıyo mouse imleci bile çizginin altında kalıyor o yüzden telefonla çekmek zorunda kaldım ekranı  monitör şuan biraz kirli ama dikkatle bakarsanız biraz yukarda yatay bi çizgi var düzeltemiyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

http://hizliresim.com/X04Z1o

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PC'yi güvenli modda başlat ve sistem geri yüklemesi yap:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    PC'yi güvenli modda başlatamazsan yüklü işletim sisteminin yükleme medyasını (DVD veya flash bellek) kullanarak başlangıçta ön yükleme sonrası "onarım" imkanlarını denersin.

    Eğer PC'de donanımsal problemler oluşmadıysa üstteki çözümlerin problemi gidermesi lazım.

    Ama eğer windows öncesi görüntülerde dahi (anakart ve BIOS ile ekranlarındada) bir  görüntü problemi yaşanıyorsa bu ekranın/monitörün bozulmuş olabileceğinide düşündürür. Bunu anlamak içinde PC bir harici ekrana (uyumlu bir tv gibi) bağlanarak kontrol edilmelidir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • şuan bu çizgi 2 tane oldu hocam bende donanımsal olduğunu düşünüyorum bios ekranındada bu çizgiler çıkıyor çünkü neyse yanıtınız için teşekkürler nizi666 7 yıl önce
    • Eğer BIOS'ta dahi bu görüntü problemi yaşanıyorsa ve yazılımla alakalı çözüm girişimleride sonuç vermediyse problem donanımsal olmalı. Yani monitor veya ekran kartı bozulmuş olmalı. Önce bir harici ekrana bağlanarak problemin monitörde olup olmadığını anlaman lazım. Daha sonra duruma göre (gerekirse) sıra ekran kartının test edilmesine gelir @nizi666 temmuz 7 yıl önce
    • teşekkürler hocam @temmuz nizi666 7 yıl önce
    • :) @nizi666 temmuz 7 yıl önce