Laptop ekranında küçük beyaz kareler oluşma sorunu

Uzun zamandır bilgisayar kullanıyorum fakat son 3 haftadır bir sorunla karşılaştım. Hiçbir şey yokken (oyun içinde) ses bir anda gidiyor ve ekran küçük beyaz karelerle doluyor. CTRL + Alt + Del yapmadan masaüstüne gitmiyor. En önemli kısım, böyle olduktan sonra masaüstü çalışmıyor. Sadece masaüstünün en alt kısmındaki görev çubuğu çalışıyor. Arada bir de mavi ekran veriyor. Bilgisayarım laptop, uzun zamandır hatasız kullanıyordum. Nasıl düzeltebilirim?

İşlemci: Intel i5

Ekranı kartı: AMD

İşletim sistemi: Windows 10

kurtemiir kurtemiir (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PC'yi Güvenli Mooda aç ve sistemi üç hafta öncesine geri yükle:

    Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır? (tıkla)

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Veya klavyeden Shift uşuna basılı tutularak PC yeniden başlatılır (PC açılması tamamlanana kadar Shift bırakılmaz, basmaya devam edilir) ve bu yoldan "Sorun Gider", "Gelişmiş Seçenekler" ile "Başlatma Ayarları" ekranlarına ulaşılır. Buralardan gerekli çözüm yollarına ulaşılır (Güvenli Mod'a "Başlatma Ayarları" yolundanda ulalışlabilir).

    temmuz temmuz (12505)