Laptop ekranındaki beyaz çizgi

Casper Nirvana model laptabımda ekranın sağ tarafında resimdeki gibi beyaz bir çizgi oluştu. Bu sorun yazılımsal veya donanımsal bir sorun olabilirmi? Daha önce başına böyle bir olay gelen varsa yardımcı olabilir mi?

Anonim Anonim (156)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu sorun Bilgisayarın Ekran PPI sönmesi sonucu olur Çözüm ise Ekran Değişim :(

    recepguvenc recepguvenc (26)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Cevapladığınız için teşekkür ederim . Bir sorum daha olcak : Bu sorun neden olmuş olabilir , ekrana darbe felan mı gelmiş ki Anonim 9 yıl önce
    • Darbede olabilir ama çoğunlukla ekran hasarlı oluyor nasıl olsa Casper beklenir toplama bilgisayardan ne beklersin :) recepguvenc 9 yıl önce
    • Casper Bütün bilgisayarlarını toplama yapmaktadır Toplama yaptıgından dolayı fiyatları diğer bilgisayarlara göre daha ucuzdur Casper bilgisayarlarının ucuz olmasının diğer bir nedeni ise Servisinin hiç bir işe yaramaması mesela bilgisayarınızın ram i yandı direk sucu kullanıcıda buluyorlar ve yapmak için ücret talep ediyorlar Ve bu istedikleri ücret normal satışın 2 veya 3 katı oluyor bu yuzden eger casper dan aldığınız bilgisayar bozulursa ya donanımsal yada yazımsal olsun sakın serviste yaptırtmayın ama gidin ilk servise sorun eger ücret talep etmeden yaparsalar yaptırın eğer para talep ederseler sakın yaptırmayın Benim bir tane casper bilgisayarım vardı ekranı yandı servise verdim 200 lira dedi bende vermek zorunda kaldım sonra 1 ay sonra bilgisayarı yaptılar aldım eve getirdim bilgisayarı açtım bilgisayar komple yandı bende geri götürdüm sizin hatanız dediler çöpe attım bilgisayarı. recepguvenc 9 yıl önce
    • Yani benden ücret talep edecek :( Anonim 9 yıl önce
    • Evet Talep edicekler recepguvenc 9 yıl önce
    • Tekrar teşekkür ederim. Anonim 9 yıl önce

    Bana ne kadara maal olur :( Servise yollasam benden ücret talep ederler mi? Garantisi bulunmaktadır

    Anonim Anonim (156)
    9 yıl önce cevaplandı

      recepguvenc'in dediği gibi donanımsal bir sorun. laptop ekranında kendiliğinden oluşan bu çizgiler zamanla çoğalacaktır.

      Yapılması gereken ise ekranın yenilenmesi. Takılacak ekranın özelliklerine ve ekran boyutuna göre maliyeti değişir. Önce yetkili servisten daha sonrada laptop tamiri yapan yerlerden fiyat alabilirsiniz.

      hakan hakan (15424)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Cevapladığınız için teşekkür ederim . Bir sorum daha olcak : Bu sorun neden olmuş olabilir , ekrana darbe felan mı gelmiş ki Anonim 9 yıl önce
      • Darbe sonucu olma olasılığı çok yüksek. Benzer bir durum samsung marka monitörümde meydana gelmişti. Fuar için araca yüklediğim monitör sarsılma, çarpma sonrası aynen sizde olduğu gibi yatay bir çizgi oluştu. Yıllar içinde çizgilerin sayısı arttı. hakan 9 yıl önce
      • Tekrar teşekkür ederim. Anonim 9 yıl önce