Laptop ekranını daha yüksek Hz değerine sahip ekranla değiştirmek mümkün mü?

Yaklaşık 4 yıldır kullandığım laptop'umun ekranını ekrandaki kalıcı lekelerden dolayı değiştirmeyi düşünüyorum, şu an ki ekran yenilme hızı 60Hz.Şimdikinin yerine 144Hz ekran takmam bilgisayarda herhangi bir olumsuzluğa sebep olur mu?

144Hz olması şart değil 60Hz den yüksek olması yeterl.

Not: Laptop Ekranı 15.6 inç.

glipotions glipotions (11)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Günlük kullanımda gözle görülür bir fark olacağını zannetmiyorum. Rekabetçi oyunları oynamıyorsanız para israfından başka birşey değil. Laptop marka modeline göre panel bulabilirsin, ancak Türkiye de bulunamaz ise maalesef almamanı öneririm. Uyumsuzluk sorunu da yaşayabilirsin, yazılımsal problemlere de denk gelebilirsin. Zaten panellerin yurtdışı fiyatı 80 dolardan başlıyor, TL'ye vurunca vergisini ekleyince 800 TL'nin üzerinde fiyat çıkabiliyor. Aliexpress'teki ürünlerin çoğu ikinci el olduğu için ekranlarında sorunlar oluşabilir, sıkıntı yaşayabilirsin, geri iade'de de sorun yaşayabilirsin.

    hydra hydra (3800)