laptop fan çalışması

merhabalar yine ben bu sorum şöyle daha deminden beri fanım laptopumun sağındaki fan durmadan hiç durmadan sürekli pürüzlü bi ses değil normal çalışma sesi ama hiç bir şekilde durmadan çalışıyor ve nerdeyse hiç ısınma yok sürekli çalışıyor bende bi speed fanla ss alıp buraya koyuyorum bu nedir iyi bişeymi kötü bişeymi anlamadım http://i.hizliresim.com/D8V4lZ.png hızlı resime yükledim birisi ilgilenirse ona göre hareket edicem

efecan375 efecan375 (9)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayar ısılarını normal. Fan arada fazla çalışabilir. O an güncelleme (örneğin Windows Update) gibi bir işlem yapılıyorsa işlemci fazla kullanılır. Aşırı ısınma olmaması için fan fazla çalıştırılır.

    Uygulamalardan biri işlemciyi aşırı kullanıyordur. Devam ederse bilgisayarı yeniden başlatın. Görev yöneticisinde çalışan uygulamaları kontrol edin. İşlemciyi fazla kullanan bir işlem var mı?

    Ayrıca internet üzerinde video izliyorsanız, flash oyun oynuyoranız işlemci fazla çalışır.  Flash player işlemciyi fazlaca zorluyor.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      neyse şuan düzeldi işlemcimi yorarmı zarar gelirmi

      efecan375 efecan375 (9)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Hayır gelmez. Bu normal bir durumdur. hakan 9 yıl önce

      işlemci içni 43 derece ısı yormaz ve çokta fazla sayılmaz.

      fan termiginde bir sorun olabilir.Bir keresinde aşırı sesli fan çalışmasıyla karşılaşmıştım.sebebini çözememiştim.

      işletim sistemini tekrar yikledigimde sorun çözülmüştü.

      scmm scmm (16)
      9 yıl önce cevaplandı

      • neyse res atıcam şimdi bakalım efecan375 9 yıl önce