Laptop Fan sorunu!

Geçen gün driverlerı güncelledim. Birkaç tane driver uptader programı ile yaptım.Hepsini güncelledim ama fan sesi durmaksızın devam ediyor.Fan hep çalışıyor.Hiç program çalıştırmasam dahi yinede susmuyor fan sesi.Bunu nasıl düzeltebilirim? İşlemci yükte olmasa bile fan çalışıyor.Sıcaklıklar ise boşta 65-70 derecelerde,Yükte ise 80 dereceleri buluyor.Fanın sesi çok.

ahmet23 ahmet23 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Miner virüsü olabilir. Bilgisayarınızı anti-virüsle tarama yapın. Kaspersky ile Malware-Bytes.

    hydra hydra (3802)
    1 yıl önce cevaplandı

      Virüs dışında, fanınız bozulmuşta olabilir. Sürtünmeden kaynaklı ses yapıyor olabilir. Bilgisayarlarda fan çok tehlikeli bir parça, bence en kısa zamanda bilgili bir bilgisayar tamircisine fan sorununu anlatın. Fanda randıman sorunu var ise sorun büyüdüğünde bilgisayarınızda ciddi sorunlar oluşturur.

      maprins maprins (1)
      1 yıl önce cevaplandı

        Merhaba,

        Bir bilgisayarın boştayken 65-70 derece sıcaklığa ulaşması normal bir durum değildir. Yukarıda, arkadaşın dediği gibi bilgisayarınızda mnier virüsü veya farklı bir virüs olabilir. Ancak benim tahminim, sürücüleri güncellerken yanlış güncellemeleri yapmış olmanız. Yanlış güncellemeler bu tür sorunlara neden olabilir. Sisteminizi Malwarebytes ile taramanızı ve yaptığınız güncelleştirmelerin doğru olduğunu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca güncelleştirmeleri indirdiğiniz yerlerin de bilgisayar bileşenlerinizin üreticilerinin resmi sayfaları olmalarına dikkat edin.

        xbedirhanx xbedirhanx (836)
        1 yıl önce cevaplandı

        • Peki PC yi temizlesem sorun düzelir mi? Driverhub,drivermax programlarını kullandım.Üreticilerine dikkat ederek kurulumunu yaptım.Miner virüsü olacağını sanmıyorum.Fanı temizlesem iyi olur mu? ahmet23 1 yıl önce
        • Fanda da sıkıntı olabilir. Zaman zaman aşırı tozlanmanın sebep olduğu yüksek ses problemleri oluşabilir. Sistemi temizlemek de dediğiniz gibi iyi bir fikir. xbedirhanx 1 yıl önce
        • Fanı temizledim zaten fazla toz yoktu.Bu soruna sürücüler neden oluyor sanırım.ekran kartı sürücünüsü devre dışı bıratım,sonrada etkinleştirdim.Fan eski haline döndü.Ekran kartı sıcaklığı 57 derecede.Fanın gürültüsü azaltı.Bu sorunu nasıl çözebilirim? ahmet23 1 yıl önce
        • Ekran kartı sürüsünü yeniden kursam sorun düzelir mi? ahmet23 1 yıl önce
        • Ha bide Malwarebytes ile komple tarattım virüsleri sildim. Ama sorun devam ediyor. ahmet23 1 yıl önce
        • Benim tavsiyem ekran kartı sürücülerini silip, üretici firmanın sitesinden oto uyumluluk kontrolü yapan güncelleştirme aracını indirmeniz. Böylece sorun ortadan kalkmış olur xbedirhanx 1 yıl önce
        • Ekran kartı sürücüsünü kaldırdım DDU ile güvenli modda,ama sonuç yine aynı.Ben bıktım bu lanet sorundan.Driverların hepsi güncel.Kaç defa kaldırıp yükledim yine aynı sorun.Ekran kartı sıcaklığı yine yüksek.Oyuna girdim çıktım fan sesi yine aynı.Ne yapsam bilemiyorum artık. ahmet23 1 yıl önce
        • Güncelleme yapmadan önce iyiydi.Boşta bile fan sesi durmuyor.sıcaklıkta yüksek durumda. ahmet23 1 yıl önce
        • Yine de sorun çözülmediyse, bence en iyisi verilerinizin bir yedeğini alıp temiz kurulum (format) yapmak. xbedirhanx 1 yıl önce