laptop hdd görmüyor

feedos laptop aldım windows kurdum ama laptop sadece ssd yi görüyor hdd yi görmüyor

rookiee rookiee (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HDD FAT32 veya NTFS değilse görmeyebilir bilgisayrımı sağtıkaltın yönet tıklatın burda görmeniz lazım

    burda ise  sağ tıklatın biçimlendir tıklatın FAT32 seçin tamam tıklatın bu arada bütün verileriniz silinecektir

    USB Disk Storage Format Tool gerekirse burdan indirin

     sonrada tekrar kurtarma yolu ile bilgilarinizi kurtarırsınız

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      @candan'ın dediği gibi sabitdisk farklı bir dosya sistemine sahipse veya bölümlendirme yapılmadıysa Bilgisayarım üzerinde görünmez.

      Bunun için diski bölümlendirmek gerekir.

      1. Windows ve R tuşlarına basın.
      2. Çalıştır penceresine diskmgmt.msc yazın enter tuşuna basın.
      3. Sabitdiskiniz bu pencerede görünüyorsa, bölümlendirme yapılmamış demektir.
      4. Sağ tuşla tıklayıp önce var olan bölümü silin.
      5. Daha sonra yeni bölüm oluşturun ve biçimlendirin.
      hakan hakan (15424)