Laptop hiç açılmıyor, ekrana görüntü gelmiyor

İyi günler. Size bir sorum olacaktı. Benim laptopumda bir arıza bulunmakta fakat çözemedim. Sabahleyin laptopumu düzgün birşekilde kapattım ve çantasına koydum. Kahvaltıya gittim geldim fakat açmaya çalıştıgımda bilgisayarım açılmıyor. Nedeni ne olabilir.Teşekkür ederim.

Not: Laptop 5senelik.  Acer Aspire 7736G

mustafamemis mustafamemis (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mustafa Bey,

    yapılabilecekleri adım adım anlatmaya çalışayım. Bilgisayarım açılmıyordan anladığım, "Elektrik gelmiyor, ekrana görüntü gelmiyor."  bunun için yapılabilecekleri yazayım.

    1. Geçici bir sorun mu oluşmuş kontrol edin:

    1. Dizüstü bilgisayarınızın pilini çıkartın.
    2. Bir müddet bekleyin ve tekrardan pili takın ve açmayı deneyin.

    yukarıdaki işlem işe yaramadıysa,

    2. Pilde bir sorun mu var kontrol edin:

    1. Dizüstü bilgisayarınızın pilini çıkartın.
    2. Pil takılı değilken doğrudan elektriğe bağlayın.
    3. Bilgisayarı bu şekilde açmayı deneyin.

    Eğer zaten pilin ömrü bitmiş ve doğrudan elektrik üzerinden kullanıyorsanız;

    3. Şarj aletinizde bir sorun mu var kontrol edin.

    1. Şarj aletinizin üzerinde 220 kablosu ayrıca takılıyorsa yerinden oynayıp oynamadığını kontrol edin.
    2. Eğer varsa, üzerindeki enerji ışığınının yanıp yanmadığını kontrol edin.
    3. Bir elektrik teknisyenine götürerek sarj aletini kontrol ettirin.

    Bunun dışında donanım sorunları için yapabileceğiniz tek şey servise götürmek.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Yanıtınız için teşekkür ederim. Pil takılıykende pil takılı değil ikende açılış gerçekleşmiyor. Şarj aletim 2 parçadan oluşuyor ve sağlam bir şekilde bağlantı sağlanıyor ve ısıgıda yanıyor. Neden olabileceği aklıma gelmiyor en iyisi bir servise göstermek. Tekrar teşekkür ederim mustafamemis 10 yıl önce
    • servise götürmeden bir süre pilsiz bekletin sonra tekrar bir deneyin. Bu da çözüm olmuyorsa malesef tek çare servis. murat 10 yıl önce

    Aynısı şuan banada oluyor. Ve çözüm aramak için araştırdım. Suan aynı sorunu bende yasıyorum gece calışıyodu sabah açamadım. Ve bir süre sarjsız beklettim . Şarja takıyorum . Işık yanmıyor. Ama power tusuna bastıgım zaman , mavi  ışık yanıp sonuyo.

    NOT: Laptop Acer windovs 8

    recpdemir123 recpdemir123 (1)