Laptop hoparlöründen cızırtılı ses geliyor, hoparlör değişimi...

Merhaba,

Emektar laptopumun hoparlöründen cızırtılı bir ses alıyorum, öyleki kulaklıksız pek birşey dinleyemiyorum. Daha önce de bu sorun olmuştu ve tamirci hoparlörü değiştirdi, ancak 1 sene dolmadan hoparlör yine bozuldu.

Sorum şu, tamircinin ne tür bir parça kullandığını bilmediğim için ben değişecek parçayı satın alıp taktırtsam böylece daha kaliteli bir parça alıp bozulma ihtimalini minimuma indirmiş olur muyum? Yoksa bu tip parçalar standart mıdır?

Parça alacak olursam bilgisayarıma uygun parçayı nasıl tespit ederim ? (Samsun r580)

Son olarak, bu sorunun tekrarlamamsı için tavsiyeniz olur mu, yoksa bu gibi arızalar zaman aşımıyla elbet olacak problemler midir?

ly03m055 ly03m055 (12)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternete arattırdım R580 Speaker diye, aşağıda ki ürün çıktı. Ürün sağlammı bilemiyorum, satıcıya sorarak ne halde olduğunu anlayabilirsiniz;

    Ne tür hoparlör kullandığını bilmediğim için 1 sene yine iyi dayanmış, veya kullandığı hoparlör dandik bir hoparlör dü, bilemem.

    hydra hydra (3800)