Laptop IP alıyor. Modeme bağlanıyor. İnternete girmiyor.

Hayırlı günler,

Laptop Model: Acer e1-571g

 Bağlantı, "Access Point - Cyberoam (Güvenlik Cihazı) - Ana Modem" üzerinden gerçekleşiyor. IP ve DNS dağıtımını Cyberoam cihazı yapıyor...

 Bulunduğum binada 2 adet Access Point (TP-Link TL-WA901ND) bulunuyor. Şifreleme WPA2-PSK üzerinden. Birinci AP’e bağlanıldığında (ip alınıyor, internet erişimi yok) çekim tam. İkinci AP’e bağlanıldığında (Birinci AP’deki tüm ayarlar (ip, subnet mask, ağ geçidi ve DNS) aynı) internet erişimi var, çekim 1,2,3 diş olarak değişiyor. Birinci AP’e, sahip olduğum laptop haricinde tüm laptop ve akıllı telefonlar bağlanıp internete erişebiliyor.

 Uzun lafın kısası, Birinci AP üzerinden neden internete erişemiyorum.

Not:

*AP: Access Point

*Bilgisayar yeni formatlanıp sorunsuzca tüm win8.1 x64 sürücüleri kuruldu.  (Format öncesi aynı sorun vardı)

*Access Point ve Cyberoam cihazları sisteme sonradan eklendi. Önceki sistemde bağlantı: "Router (Tenda N150) - Modem" üzerinden yapılıyordu. Eski sistemde (Router-Modem) şuanki vaziyet gibi sahip olduğum laptop internete erişemiyordu. Diğer Laptop ve Akıllı Telefonlar internete erişebiliyordu.

Teşekkürler.

sakatadam sakatadam (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Birde aşağıdakileri dene.

    1- DNS Temizliği yap.

    Komut istemini (CMD) aç ve aşağıdaki komutları sırasıyla girerek enter'la.

    • ipconfig /flushdns
    • ipconfig /release
    • ipconfig /renew
    • exit

    Sonra PC'yi yeniden başlat.

    2- El ile yeni DNS gir.

    Google DNS ( 8.8.8.8 - 8.8.4.4 ) veya Open DNS ( 208.67.222.222 - 208.67.220.220 ) tavsiye ediyorum.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Temmuz bey benim sorumada cevap Verebilirmisin teşekkür ederim efsaneemrahylz 8 yıl önce

    @temmuz,

    Tüm seçenekler denendi. DNS Cyberoarm cihazında belirlenenin dışında çalışmıyor.

    Teşekkürler.

    sakatadam sakatadam (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • "..DNS Cyberoarm cihazında belirlenenin dışında çalışmıyor.". Çok ilginç! Birşey değil. temmuz 8 yıl önce
    • Sen bu DNS atamasını güvenlik cihazından değil, internet problemi olan PC'nin WiFi Özellikleri arabiriminden TCP/IP v4 internet protokolu özelliklerine girerek yapacaktın. Öyle yapmadınmı yoksa? temmuz 8 yıl önce
    • Güvenlik cihazına benim erişimim yok. İnternete erişebildiğim AP de dahi DNS, belirlenenin dışına çıkınca internet erişimi kesiliyor. Bahsettiğiniz tüm teknik detayları biliyorum. Sorun çok farklı olduğundan konuya hakim olanlar yardımcı olabilir niyetiyle yazdım. sakatadam 8 yıl önce
    • Anlaşıldı, kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce
    • Teşekkürler, sizede. sakatadam 8 yıl önce