laptop ışıkları yanıyor ve kapanıyor

merhaba arkadaşıma bir kaç günlüğüne laptop vermiştim ve elime geldiğimde şarj a taktığımda hiç bir ışık yanmıyor ve açmaya çalıştığımda açma düğmesinin ışığı yanıyor pil düğmesi yanıp sönüyor ve kapanıyor evet arkadaşlar bunu kendimin yapacağımı zannetmiyorum bilgisayarcıya tahmininizce kaç para veririm

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

  • Mesajıma ilave yaptım, yeniden bakarsın. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bunun bir tahmini olmaz. Arızanın çeşidine, bozuk donanım/parça olup olmadığına ve eğer varsa bunların tamir ücretleri veya değiştirme fiyat durumlarına göre ve ayrıca teknik servisin ücret tarifelerine (sen bunu insafına gibi anla) göre değişiklik gösterebilir.

Fakat önce uyumlu başka bir güç adaptörüyle denemelisin. Sadece bu güç adaptörü bozuk olabilir (Belki güç adaptörü bozuk ve pil boşalmış olduğu için açılmıyor olabilir). Eğer problem buysa bu halde fazla masrafın olmaz. Yeni bir güç adaptörünü 30-50 lira civarlarında -web mağazalarından veya doğrudan piyasadan- temin edebilirsin.

Geçmiş olsun.

Edit: Ufak ihtimal ama kullanılan prizde problemli olabilir. Eğer prizde problem varsa laptop güç adaptörü oradan enerji sağlayamaz ve bu sonuç ortaya çıkar. Başka bir prizdede denemelisin.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • birden fazla prizde denedim ve bilgisayar gerçekten çok eski garantisi hiç bir şey yok herhalde esnafa baş vurucam ardavarol 6 yıl önce
  • Başka bir adaptör ilede dene demiştim. Büyük ihtimalle sende güç adaptörü bozulmuş. Durum onu gösteriyor. Teknik servislere boşuna para verme. Ama eğer başka adaptör ilede açılmazsa o halde çözümü teknik servislerde arayabilirsin @ardavarol temmuz 6 yıl önce