Laptop kamerasının ışığı yanmıyorken gizli izlenebilir miyiz?

    Toplam 3 Cevap

    Mümkün tabi.

    Web kamerasının yazılımında olan bir açık veya henüz keşfedilmemiş bir açık kullanarak led'i kapatmak, belki güvenlik açığına bile gerek olmadan, web cam yazılımındaki bir özellik ile ledi kapatmak ve kayıt yapmak mümkün olabilir.

    En garanti yöntem fiziksel önlem: Kameraya bant yapıştırmak

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

      Işığın amacı, kameranın anlık olarak kullanıldığını bildirmek değilmi!? Bana göre, bu bir donanım olduğu için, sürücü aracığıyla kullanılıyor. Yani, kameranı ışık yanmadan kullana bilminmesi için, kamera sürücülerinde (veya işletim sisteminde) bir açık bulunmalı ve ışık baypass edilmelidir. Dolaysıyla, yapmak mümkün ancak çok kompleks bir iş.

      genius genius (190)
      3 yıl önce cevaplandı

        Mümkün.  O yüzden özel şeyler yaparken kapat hatta genelde kapalı dursa daha iyi. :D

        sibermedia sibermedia (23)