laptop kapanıyor core tempden bakıyorum max 65 olmuş sıcaklık

bilgisayarı 2 hafta önce iç temizlik yaptırdım termal macun v.s ama pc hala kendi kendine reset atıyor anlamıyorum proğramdan baktım max sıcaklık 65 olmuş 65 de kapanmaz ki laptop  lütfen yardım  eğer sıcaklıktansa bi ayar yokmu kapanmamasını sağlayacak 90 da kapansın mesela

efecan375 efecan375 (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Termal macunu eşit et kalınlığında tüm yüzeye ince tabaka halinde mi sürdünüz . işlemci ile fan arasında boşluk olması veya termal macunun doğru şekilde sürülmemesinden kaynaklanan sorunlar sonucu işlemci kendini korumaya alabilir ve reset atabilir .

    65 derece sıcaklık sizin bilgisayarınızı başlattığınızda baktığınız sıcaklık olabilir. Sizinde dediğiniz gibi 65 derece de pc kendine reset atmaz. Fan hızınızı da kontrol etmenizde yarar var.

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • fan hızımı nasıl arttırabilirim ? efecan375 7 yıl önce
    • Fan hızınızın otomatik olarak artması gerekiyor. AIDA 64 programını indirin ordan bütün bilgilere ulaşabilirsiniz blackheaven 7 yıl önce