laptop kapanıyor yada restart atıyor kendi kendine lütfen acil yardım

daha dün bilgisayarı teknik desteğe götürüp termal macun v.s sürdürüp temizlettirdim üstelik bu 5 dakikalık işe bana 50 tl fatura kestiler ama bugün hala kapanıyor az önce üst üste 5 kere kapandı veya restart attı ama şuan oyundayım birsürü şey açık kapanmıyor neden olabilir bu artık ısıdan dolayı olduğunu düşünmüyorum ısıdan dolayı olsa neden şimdi kapanmıyor ? bide laptopumu kendim açıp kendim temizliğini yapmak istiyorum artık nasıl öğrenebilirim bu işi

efecan375 efecan375 (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1) Başlat /bu bilgisayar sağtıklatın gelişmiş sitem ayarları gelişmiş sekmesine tıklatın resimde verdiğim ayarları yapın yine düzelmedi ise

    2) Bilgisayarı yeniden başlatın.Bilgisayar ilk açıldığında sürekli F8 tuşuna basın.Karşınıza gelen ekranda sistem hatasında sistem yeniden başlatmayı devre dışı bırakın derseniz.Muhtemelen sorununuz düzelmiş olacak.

    NOT bilgisayarı kendinizin temizlemeyi öğrenmeyi sormuşunuz pc sık sık temizlemeyi gerektirmez

    birkez temizlendimi en  az 3 yıl gider benim tavsiyem temizlik işini uzmanına yaptırmanız

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sana yazarken. Pc kendini 5 kere baslatti cildiricam artik pc nin altina bakiyorum sicakta degil sogutucuda var zaten dedigin ayarlarida yaptigim halde yapti bunlari

      yeniden baslattiginda f8 e basilida tuttum sureklide bastim ama root menu acilmadi

      efecan375 efecan375 (9)
      7 yıl önce cevaplandı

      • bazen format atmak en güzel çözüm dosyalarınızı flash belleğe atın bütün sürücüleri silin candan 7 yıl önce
      • o şekilde format attın candan 7 yıl önce
      • format atıcam zaten şimdi ama ya formatlada olmazsa o zaman nolucak efecan375 7 yıl önce
      • format attınız ve yine olmadıysa donanımsal hata vardır demektir ki ben düzeleceğini tahmin ediyorm candan 7 yıl önce