Laptop kapanma sorunu

Arkadaslar Merhaba

benim kac gundur arastirdigim bir konu var cozum bulamadim .

laptopu kapatiyorum normal olarak kapanmaya hazirlaniyor.

tam kapandi derken (tik diye bir ses vardir laptopta kapanirken )

yeniden basliyor fakat goruntu yok .bekledim baya belki kapanir diye yok fayda etmedi

laptopum asus x550dp windows 7 64bit

kadir03 kadir03 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Belki sistem kapanıyor ama monitör açık kalıyor. Eğer öyleyse laptop kapağını kapatırsın olur biter (Fan sesi falan varmı, sabit disk led'i yanıyormu, onlarada bakmalısın). Şimdilik öyle kullanırsın problem olmaz.

    Edit:

    Anakartında problemde olabilir. Bir teknik servise göster istersen.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      öncelikle tessekurler ilginiz icin .

      fan calisiyor harddisk isigi vs hepsi acik ,ama ekran yok

      guc ayarlarini default yaptim hatta farkli isletim systemleri denedim windows 7 8 8.1 10

      hepsindede ayni

      acaba anakart ile ekran karti mi carpisiyor

      edit:

      arkadaslar fast boot ve secure boot kapattim mavi ekran geldi acilmiyor system

      kadir03 kadir03 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Bir çarpışma değilde yanlış ekran kartı sürücüleri yüklüyorsan, olabilir. Ekran kartını kaldırarak ve Güvenli Modda açarak deneyebilirsin. Eğer bir sürücü problemiyse bu şekilde anlaşılabilir. Ondan sonrada farklı ve doğru sürücü bulunarak yüklenir. temmuz 6 yıl önce
      • Sürücü çakışmalarında daha çok mavi ekran problemleri görülür. temmuz 6 yıl önce
      • Mesajımı editledim @kadir03 temmuz 6 yıl önce

      BIOS'tan Fast Boot ve Secure Boot özelliklerini kapatın ve böyle deneyin

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Bu gerçekten olabilir (işe yarayabilir) ama normalde BIOS default haldeykende problem olmaması lazımdı @kadir03 @farurhenho temmuz 6 yıl önce