Laptop kart okuyucu çalışmıyor

bu sadece benim pc de böyle başka pclerde okuyor.önceden bendede okuyordu.şuanda sağ altta aygıtların olduğu yerde takar takmaz 1 saniyeliğine görüyor kayboluyor.aygıt yöneticisinde evrensel seri veri yolu denetleyicilerinde görülüyor ama başka bir yerde görümüyor.sağ üstte sd kartı onar gibi uyarılarda çıkıyordu oda yok şuanda.güncellemeleri denetledim bir sorun yok orda.en son bios ayarları güncelleme diye okudum sizce bios güncellemesiyle düzelirmi veya herhangi bir öneriniz var mı?

pc:toshiba satellite s70-a-11e

card okuyucu:genesys logic usb2.0 card reader

besiktasjk besiktasjk (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    BIOS güncellemesi yerine önce bilgisayara kart okuyucu sürücüsünü kuralım. Realtek card reader driver linkine tıklayarak en üstteki Windows için kart okuyucu sürücüsünü bilgisayarına kur, büyük ihtimalle sorun düzelecektir.

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

      kurdum.çözülmedi sorun devam ediyor.

      besiktasjk besiktasjk (1)
      4 yıl önce cevaplandı

        Cihazlar ve aygıtlar seçeneğinden kart okuyucu devre dışı bırakıp tekrar aktifleştirmeyi denedin mi?

        tekn tekn (1)
        4 yıl önce cevaplandı

        • her şeyi denedim sorun soket girişinde galiba usb kart okuyucu ile hallettim.bu seferde kart okuyucuyu görüyor ama hafıza kartını görmüyor 121 MB Raw falan yazıyor disk yönetiminde besiktasjk 4 yıl önce