Laptop kendi kendine kapanıyor

Laptop kendi kendine elektrik gitmiş gibi biranda kapanıyor adaptörün ışığı yanıyor düğmeye tekrar basınca calısıyor anlık olarak neden gidiyor 3-4 kez oldu üstüste acaba temassızlıkmı oluyor diyeceğim ama o zaman adaptörün ışığı sönmez mi

mumim mumim (19)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @mumim

    bataryada sıkıntı olabilir mi ?

    leptobun bataryasını çıkarın ardından şarj kablosunu leptoba bağlayarak açın , sonuç nasıl olacak ?

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    5 yıl önce cevaplandı

    • sanırım buldum neden olduğunu laptop bataryasını zaten çıkarmıştım aylar önce şöyle bir sorun vardı giriş yeri bozuk gibi birşeydi batarya varken sürekli pilden bataryaya geçiyordu uzun zamandır yapmadı şimdi yapmaya başladı batarya olmadığı için direk kapanıyor biraz oynadım adaptörün ucunu biraz alt tarafa doğru uzatınca düzeliyor biraz üste gelsin veya oynasın bilgisayar açılmıyor ne yapmalıyım ? mumim 5 yıl önce
    • @mumim adaptörde temassızlık olabilir mi ? Elektrikçiye göster derim adaptörü. ybaskin34 5 yıl önce
    • @mumim şimdi bataryayı çıkartınca çalışıyor mu şarj kablosu ile ? Yuvalarda problem olabilir mi ? ybaskin34 5 yıl önce

    Şarj soketinde veya şarj aletinin kablosunda bir sorun olabilir. Genelde şarj kablosunda ezilme, kopma olur. Sendeki sorunda böyle bir durum. Yorumunda da sen belirtmişsin. Öncelikle sorunun şarj girişinden mi yoksa şarj aletinin kendinden mi olduğundan emin olman gerekiyor. Her iki durumda da bir servis görmesi gerekir. Elektrik işlerinden anlayan biri de sorunu çözebilir.

    hakan hakan (15409)