Laptop klavyesindeki bir tuşun bazen basmaması

Bazen art arda basınca bazen çok güçlü basınca çalışıyor. Oyun oynarken üst üste birkaç kez ve sert bastıktan sonra böyle oldu. Görünüşte bi sorun gözükmüyor, yazılımsal bir sorun mu acaba?

misty misty (556)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazılımsal sorun olma ihtimali çok düşük, hatta yok.  Tuşu söküp altına baktın mı? Tuşun altına girmiş bir pislik böyle bir şeye sebep olabilir ya da tuş bozuluyordur. laptop klavyesinde tuşlar plastik küçük bir parça ve metal bir aksam kauçuk kubbeye baskı yaparak işler. Bunlardan birinde oluşan bir sorun tuşun basmamasına sebep olur. Bunların altında da plastik bir membran bulunur.  Bir toz parçası, yapışkan bir sıvı bu tür sorunlara yol açabilir.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Tuş tamamen basmayınca servise götürdüm klavyeyi değiştirdik. misty 2 yıl önce