Laptop'larda işlemci değişimi yapılabilir mi?

Laptoplarda ekran kartlarının neredeyse değişiminin imkansız olduğunu biliyorum ama ben Intel işlemcimi i3'ten i5'e yükseltmek istiyorum. Şu an cihazımda Intel Core (TM) İ3-3120M CPU @2.50 GHZ işlemci mevcut. Ben bu işlemcimi i5 yapmak istiyorum. Bilgisayarcı 150 TL'ye değiştirebilirim dedi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bilgisayarımın marka ve modeli:
TOSHİBA SATELLITE C855-2H9

efecan375 efecan375 (9)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    150 ye dandik bişey takıp kaçacak boşuna inanmayın.Sizinkide sağlamından yok yere adamın eline geçecek.

    İşlemciler genelde değişebiliyor.Ama iyice araştırıp öğrenmelisiniz.i5 bir işlemci asla 150 etmez.Taşı sıksan hasarlı olsa yinede o fiyata denk gelmez.

    Ayrıca Toshiba yetkililerini arayıp cihazın detaylı özelliklerini ve kimliğini belirtirseniz söyleyebilirler.

    Bilgisayarcınında tanıdık olmasına dikkat edin.

    Veya kendi bilginiz varsa ve cihazın garantisi bitmişse içini açıp değişip değişmediğini öğrenebilirsiniz.

    Genelde değişenlerin yuvası şu şekilde oluyor :

    Genelde bazı laptoplarda işlemci direk anakarta yapıştırılıyor.

    Birde Anakart modelinizi yazarsanız ona uygun işlemci varmı yokmu öğrenebiliriz.

    Hemde değiştirilip değiştirilmediğinide öğreniriz.

    Çünkü anakartına uygun model işlemci takman gerekiyor.

    Muhtemelen o bilgisayarcıda uygun olan işlemcide olmayacak.

    Senin anakartın genelide HM77 herhalde.Sistem bilgisi gösteren programlarla bir arat.Sahibinde falan bulabilirsin.

    akif52 akif52 (34)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Dostum telefondayim yukarida laptopumun modeli yaziyor sana zahmet bakabilirmisin sen googledan anakarta flan ben telefondayim cok zor oluyorda bide ben 150 vericem benim i3 islemciyi alicak bana i5 takicak bu gercekten anormalmi efecan375 8 yıl önce
    • Efecan değiştirmemelisin adam senin İ3 işlemcini alıp daha kötüsünü verebilir çünkü 150TL'ye i5 olmaz. ardahd 8 yıl önce

    ama şöyle bişey var benim işlemcimi alıcak artı olarak 150 tl alıcak yani denk etmiyormu anormalmi bu?

    efecan375 efecan375 (9)