Laptop M.2 SSD uyumluluğu nasıl öğrenilir?

arkadaşlar lenovo ideapad 720 kullanıyorum

bilgisyarıma ssd yükseltmesi yapmak istiyorum

m2 slotunun olduğunu biliyroum ancak hangi ssdyi almam gerektiğini bilmiyorum

https://urun.n11.com/hard-disk/toshiba-ocz-240gb-pcie-m2-rc100-ssd-thn-rc10z2400g8ts-P366995898?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_term=21

alsam herhangi bir sorun çıkar mı

kullanici704659 kullanici704659 (1)
4 yıl önce sordu

  • Bilgisayarın tam modeli Lenovo Ideapad 720 olarak mı geçiyor? omercik 4 yıl önce

Toplam 5 Cevap

      İnternetten baktım anladığım kadarıyla bilgisayarında 2 tane hard disk slotu var. Hem normal SATA hem de PCI arayüzünden bağlanabilen M.2 SSD takabiliyorsun. Şu siteyi incele: https://www.mrmemory.co.uk/ssd-upgrades/lenovo/ideapad/720-15ikb

      Bu sitede bilgisayarınla ne tür tip SSD'lerin uyumlu olabildiğini görebilirsin.

      omercik omercik (9418)
      4 yıl önce cevaplandı

        Toshiba OCZ almamanı öneririm. Benim kullandığım marka olan Samsung 860 Evo M.2 Sata SSD 250 GB modelini alabilirsin montajını kendinde yapabilirsin ama dikkatlı olmalısın, bilgisayarcıya montajlatmanı öneririm ancak Bilgisayarcıya montajlatırken yanında olmanı tavsiye ederim parça çalabilenler oluyor ( Hepsi için konuşmuyorum ). 860 Evo Almanı kesinlikle öneririm onun dışında Adata kronik sorunlu Toshiba OCZ'de sorunlu diyorlardı.

        infinity infinity (402)
        4 yıl önce cevaplandı

          slm arkadaşlar. Asus x302uj model leptop var elimde.

          https://www.mrmemory.co.uk/ssd-upgrades/asus/laptop/x302uj

          siteden baktım 2.5 ssd takılır diyor. acaba yanlış bakmış olabilir miyim. M2SSD takma şansım varmıdır?

          kodm kodm (1)