Laptop modeme bağlanıyor ama internet gidiyor. Nasıl çözerim?

Evde 3 farklı laptopla sorunsuz bir şekilde bağlanıyor ama Asus laptopumda modeme bağlanınca lapopun wifisi tamamen kesiliyor.Ağı unut yapıp diğer ağlara bağlandığımda da sorunsuz bağlanıyor ama sadeve evdeki modem arıza çıkarıyor .

sniperlee52 sniperlee52 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Öncelikle yapman gereken iki şey var:

    1. Laptop wi-fi sürücüsü güncel mi kontrol etmek.
    2. Modemin bir firmware güncellemesi var mı kontrol etmek.

    Sorun modemde ya da laptop da bulunan bir sürücü hatası olabilir. Ayrıca modemin marka / modelini, adsl modemin marka / modelini belirtmen iyi olur.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      TP-LINK TD-W9970v3  300Mbps Wireless N USB VDSL2 Modem Router bu

      sniperlee52 sniperlee52 (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Güncellemesinin olduğunu sanmıyorum . Drivebooster adlı programla güncelledim . Realtek RTL8723BE Wireless AN 802.11n internet driverimin ismi sniperlee52 5 yıl önce

      Eski WiFi sürücüne geri dönersin (Aygıt Yoneticisinden, sürücü özelliklerinden.. Sürücünün sağ tık menüsünden girilir ve yapilir) veya sistemi problem öncesi bir zamana geri alirsin:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Geri yüklemenin resimlere,oyunlara zararı var mı? sniperlee52 5 yıl önce
      • Arşivine (resimlerin, belgelerin vs) bir zararı olmaz. Ama sonradan yüklediğin programlar varsa onlar çalışmaz, geri yükleme noktası alındıktan sonra yüklediğin oyunlarda aynı şekilde (çalışmaz).. Eski oyunlar ve programlar ile arşivine herhangi bir şey olmaz. Biirde geri yükleme noktasından sonra eğer varsa PC'de yaptığın ayarlar ve sürücü güncellemeleri iptal olur. Ancak bir de "yedek alma" diye bir şey varki her PC kullanıcısı buna önem vermeli ve önemli dosyalarını (arşiv gibi) daima yedektede bulundurmalı, bunu prensip edinmelisin. Ne olur ne olmaz, sencede öyle değilmi? Bu sadece geri yükleme mevzusu değildir. Bir prensip ve alışkanlıktan söz ediyorum. Başka bir problem olurda windows çökerse mesela ne yaparsın o zaman? Kolay gelsin @sniperlee52 temmuz 5 yıl önce
      • Sorunum düzelmişti internetten bulup sürücüyü güncelledim lakin dün tekrar aynı sorun başladı sniperlee52 5 yıl önce