Laptop normal modda açılmıyor

Hp marka laptopımı dün sabah 7 gibi kapatıp dışarı gittim öğlen geldim açmaya çalıştım hoş geldiniz yazısı çıktıktan sonra ekran grileşti hiçbir görüntü gelmedi sonra tekrar kapattım bu sefer hoş geldiniz yazısı da çıkmadı bir saat bekledim tekrar açtım hoşgeldiniz yazısı çıktı ama tekrar kapandı bi saat daha bekleyip güvenli modda açmayı denedim açıldı sizce sorun ne olabilir?

mervebakrtas mervebakrtas (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    başlatma hatası sistem geriyüklemeyi deneyin olmuyorsa  cmd komut istemi ekranına girebiliyorsanız başlatma hatasına karşı bir tarama yaptırın şu komutları girin
    chkdsk C: /c        :sfırdan tarama biraz uzun sürer
    chkdsk C: /f         :Birimdeki bozuk bölümleri taramadan hataları onarmak için
    chkdsk C: /r         :Hataları onarmak, bozuk bölümleri bulmak

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      Disk denetleme (CHKDSK) için ayrı ayrı komutlar ile taratmak pratik değildir ve gerekli/yeterli olan komut şöyledir: chkdsk c: /f /r

      CMD Komut satırından CHKDSK nasıl yapılır, hangi komutlar kullanılır? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        Anlamadım tam olarak o dediğiniz komutları hangi ekrana girmeliyim

        mervebakrtas mervebakrtas (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • CMD Komut İstemi temmuz 7 yıl önce
        • Uygulama arabirimini yönetici olarak aç. temmuz 7 yıl önce
        • İlk önce Sistem Geri Yükleme'yi deneseydin. Belki problemin çözümü için bu yeterli olabilir. Fakat disk denetelemeyide mutlaka öğrenmeli bazı gerekli hallerde uygulamalısın. Bunu gerekli hallerde kullanmazsan eğer zamanla işletim sistemin (Windows) çökebilir ve hatta dahada ötesi, sabit diskin bozularak kullanılmaz hale gelebilir. temmuz 7 yıl önce
        • güvenli modda girebilmişiniz burdan başlat tıklatın cmd yazın ve ve sağ tıklatın yönetici olarak açın verilen komutları girin her girişten sonra tarama bitmesini bekleyin en son yeniden başlatın hoş geldiniz yazısı gelmeden ekranda tarama yapar bitince otamatik olarak açılacaktır candan 7 yıl önce

        Sisteminize ait olan windows diskini takıp,başlangıç onarım seçeneklerini kullanarak onarım recovery modu ile sistemdeki hata ne ise giderip açabilirsiniz bunun dışında varsa elinizdeki daha evvel'den oluşturduğunuz yedeğiniz,yedek diskiniz ile oluşturduğunuz yedeği tekrar'dan yükleyerek sistemi kurtarabilirsiniz.

        Alttaki metodlarıda uygulayabilirsiniz [Arka planda çalışan bir uygulama,Crackpatch,lisans,Zamanlanmış görevler ile atak yapan içerik vb.zararlı bir uygulama açılışta explorer.exe'i durduruyor olması Muhtemel.] Sisteminiz açıldıktan sonra WebrootSecureanywhere ile komple virüs taraması yapın kolay gelsin.

        Bekleyen ekranda iken klavyenizden aynı anda ctrl - alt - delete yaparak görev yöneticisine girin,girebiliyorsanız işinize yarar bir metod.

        - explorer.exe çalıştığında masaüstünüze ulaşabilirsiniz

        - Başlangıç'ta çalışan istenilmeyen uygulamaları devredışı bırakarak sorunun anlaşılması vb.

        - Sistem açıldığında yedeklerinizi alıp,sisteminize sıfır sistem kurulumunu yapın yada yeni administrator hesabı oluşturun sistem yeni hesapta sorun yaratmıyor ise  devam edin.Yinede antivirüs taramaları,disk birleştirmeleri vb.işlemleride yapmakda gerekli.

        Screenshot:

        forjest forjest (101)