Laptop oyun oynarken şarj olmuyor

benim sorunum mesela masaüstüne gezerken internette surf yaparken laptopumun şarjı doluyor fakat oyun oynarken (tüm oyunlarda) laptop şarj olmuyor aşağıya masaüstüne indiriyorum şarja başlıyor oyuna geri dönüyorum yine dolmuyor lütfen yardım edin

hasana hasana (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Oyun sırasında PC daha çok performans gösteriyor ve bunun içinde daha fazla güç belemesine ihtiyaç doğuyor. Mesela çift ekran kartlı bir sistem ise oyun başlatıldığında sistem yüksek performanslı ekran kartını devreye sokuyor ve buda sistem için fazladan bir güç belemesi ihtiyacı ortaya çıkarıyor. Bu durumdada sistem sınırlı bir güç besleme kapasitesine sahip şarj adaptörünün batarya şarjını geçici olarak durduruyor ve buradan tasarruf edilen gücü doğrudan sisteme kanalize ediyor OLMALI.

    "Olmalı" kelimesini özellikle büyük harflerle yazdım ve buna dikkat çekmek istedim. Zira burada yazdıklarım doğrudan konuyu bildiğim iddiasıyla yazılmış şeyler ve kesin bilgiler değil, genel bildiklerim temeline bağlı olarak düşündüklerimdir. Yani herhalde böyledir demek istiyorum. Ayrıca bilgisi ve / veya düşündükleri olanlarda yazsınlar, hep birlikte mevzuyu anlamaya, problemi çözmeye çalışalım.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

      Temmuz kardesimin söyledigi gibi 2. ekran kartında sorun nvidia dan çıkarıp entegre olan intel e aldım oyun oynuyabiliyorum ve şarj kesintisi yapmıyor ekran kartında sorun var demek oluyor bu ama neyi var bilmiyorum :D çözüm değiştirmek mi ?

      hasana hasana (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • İkinci ekran kartını doğru tahmin etmişim ama mesajımdada belirtmiştim, bu bir sistem problemi (bozulma anlamında) değil ve bence PC'nin yapısı gereği bu böyle. Yani yüksek performanslı grafik işleme, oyunlar oynama ihtiyaçlarında falan böyle olmak zorunda, Yüksek performanslı kullanımlarda batarya ile değil, şehir şebekesinden güç beslemesi ile bunları yapman gerekir diye düşünüyorum ve bunu yapısal olarak böyle tahmin ediyorum (Yine tahmin). temmuz 5 yıl önce
      • Fakat bu senin için bir problem olmaması lazım. Neden dert ediyor, problem gibi görüyorsun? O durumlarda zaten fişe takılı kullanıyorsun ve bataryadan deşarj olmuyor. Şarj olayını bir süre olarak görüyorsan bu problem sayılmaz. Oyun oynamanı bitirirsin, şarjın kaldığı yerden devam eder ve tamamlanır. temmuz 5 yıl önce
      • Benim kafama takılan 3 senedir böyle bi sorun yoktu neden bi anda oldu yani devrelerle alakalı mı diye düsündüm açıkcası birde bataryayı cıkarıp sadece şarj aleti takılı biçimde oynayınca tamamen kapanıyor bu sefer bilgisayar ben şunu ögrenmek istiyorum açıkcası ekran kartını değistirsem düzelirmi diye onu anlayamadım sadece hasana 5 yıl önce