Laptop oyuna girer girmez ısınıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Şimdi şöyle oyuna girer girmez maça girdiğim anda bilgisayar ısınıyor ve donmaya başlıyor 2-3 defa gittim adam termal macununu falan sürdü bir sorun olmaz dedi ama yine ısınıyor bir öneriniz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

rialx rialx (22)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Isı sorunlarında yapılacak işlemler bellidir:

    1. Bilgisayarda zararlı yazılım var mı yok mu tarama yapmak:  Malwarebytes 4 nedir? Malwarebytes 4 nasıl kullanılır?
      Bilgisayarında kripto para üreten virüsler olabilir bu da aşırı işlemci kullanımı demektir.
    2. Görev yöneticisinde aşırı işlemci kullanan uygulamalar hangileri liste çıkartmak
    3. Termal macun değiştirmek.
    4. Fanları temizlemek, değiştirmek
    5. Laptop soğutucu kullanmak.

    Havalar ısındıkça laptop çalışma ısıları da yükselecektir. Yani kışın hiç fan sesi duyulmayan bilgisayardan yazın aşırı fan sesi gelebilir. Dış ortam sıcaklığının artması bilgisayara yansır. Bunu akıldan çıkartmamak lazım.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bana bilgisayarcı pek güven vermedi açıkçası. 2 - 3 defa gidip termal macun sürdürmüşsün bi'de. Eminsin değil mi sürdüğüne dair ?

      Virüs taraması yapabilirsin. Aşağıda ki programlar ile virüs taraması yap.

      Sistem de ki gereksiz dosyaları sil.

      • Çalıştır'a " %temp% " yazarak içindekileri sil
      • Çalıştır'a " temp " yazarak içindekileri sil.

      Arka planda çalışan kullanmadığın gereksiz uygulamaları kapat. Sadece emülator açık kalsın. Steam vs varsa kapat.

      Emülator kullandığın için düşük FPS alman normal bunu başta belirteyim, sistem özelliklerin nedir ? Oyun açıkken görev yöneticisine gelip işlemler kısmından Bellek kısmına tıklayıp fotoğrafını atarmısın ?

      Disk temizleme işlemi yapabilirsin.

      Sistem dosyalarını temizle kısmına tıklayıp, yukarıdan indirilenler dışındakinin hepsini seçip tamam'a tıkla.

      https://www.youtube.com/watch?v=Dy6OYIObNuU

      Bu videoda ki eleman senin sistemine yakın bir sistem kullanıyor, eğer bir önceki açtığınn sistem ise. Ve aldığı FPS 20 - 35 civarı hatta yer yer 19 FPS olabiliyor, FPS normal, ısındığı kanaatine nereden varıyorsunuz ? MSI Afterburner ile oyuna girip sıcaklık değerlerini kontrol et.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Önermem yapmayın bilgisayar su hatayi alıyor Windows belirtilen aygıta veya dosyaya erişmedi öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir metehanyetgiin 3 yıl önce
      • O senin sorunun. Ben bu önerdiklerimin hepsini yapıyorum hiçbir hata almıyorum, bu sizden kaynaklı bir sorun sizin bilgisayarınızla alakalı. Ben yazdıklarımı öneriyorum yazdıklarımın arkasındayım iki prefetch dosyasını falan sildin diye bu hatayı alman mümkün değil. Her zaman söylerim Format attıktan sonra ilk işiniz aistem geri yükleme noktası oluşturmak @metehanyetgiin hydra 3 yıl önce
      • Tmm da benim bilgisaya r eski olsa neyse ama yeni metehanyetgiin 3 yıl önce
      • Teknoloji bu, bilgisayarın eskisi yenisi olmaz bozuldu mu b ozuluyor, @metehanyetgiin hydra 3 yıl önce