Laptop RAM yükseltme

Merhaba Lenovo G500 laptobum var 4GB RAM 2.6Ghz işlemci ve intel hd graphics 4000 AMD radeon  hd 8570M ekran kartı var.

CSGO da en düşük ayarlarda bile çok ısınıyor ve direk kendini kapatıyor.

4GB daha ram eklersem bu sorunu giderebilir miyim? Değişiklik olur mu? Ne gibi değişiklikler olur?

kahramanca42 kahramanca42 (61)
6 yıl önce sordu

  • Mesajlarını ve/veya açtığın konuların başlıklarını büyük harflerle yazmamalısın. Bu defa için ben düzeltiyorum. Herhalde bundan sonra daha hassas olur, dikkat edersin. temmuz 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Çok ısınmasının RAM ile alakası yok. Laptop kapağını aç, dikkatli ve güzel bir temizlik yap. Problem düzelmezse işlemci üzerindeki eski termal macunu temizleyerek (kazıyarak) yenisini tatbik. et.

Eğer tecrübesiz bir PC kullanıcısı isen termal macun yenileme işini kendin yapmazsın, bir tecrübeli arkadaşından destek alarak birlikte yaparsınız veya teknik servise verir, orada yaptırırsın.

Edit:

Bir PC'de RAM ilavesiyle sistem daha rahat olur, aynı anda PC'de daha çok işlem yapabilirsin. Sen asıl olarak oyunlar ile alakalı merak ediyorsun herhalde. Onlarada olumlu katkısı olur ama öyle fps artışı sağlama, oynatılamayan oyunların oynatılabilmesi vb şeklinde etkiler olmaz bunlar. Zira oyunların oynanabirliğinde RAM ile birlikte işlemcininde ve esas olarakta ekran kartının rolü olur. Kısacası oyun oynanabilirliğinde ve performasında belirleyici olan ekran kartının niteliği ve özellikleridir. Diğerlerinin (işlemci ve RAM) etkileri daha sınırlıdır

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Peki ram yükseltmenin bana ne gibi faydası olur kahramanca42 6 yıl önce
  • Sistem daha rahat olur, aynı anda PC'de daha çok işlem yapabilirsin. Sen oyunlar ile alakalı merak ediyorsun herhalde. Onlarada olumlu katkısı olur ama öyle fps artışı sağlama, oynatılamayan oyunların oynatılabilmesi vb şeklinde etkiler olmaz bunlar. Zira oyunların oynanabirliğinde RAM ile birlikte işlemcininde ve esas olarakta ekran kartının rolü olur. Kısacası oyun oynanabilirliğinde ve performasında belirleyici olan ekran kartının niteliği ve özellikleridir. Diğerlerinin (işlemci ve RAM) etkileri daha sınırlıdır @kahramanca42 temmuz 6 yıl önce
  • Kısacası oyunlarda fazla bir faydası olmaz fakat ben yıllardır oyun oynuyorum ram taktığınızda ani fps düşmeleri düzeliyor ama fps artışı olduğunu görmedim ardavarol 6 yıl önce

Merhaba ramı yükseltmen bir şeyi değiştirmez ama ara ara droplanma ve fps düşmeleri yaşıyorum diyorsan evet ram olabilir fakat çok ısınıyor ve kapanıyorsa soğutucu önermeliyim maddi durumunuz yetersiz ve çok gereksiz bir şey olduğunu düşünüyorsanız ki ben öyle düşünüyorum.League Of Legends oynarken 120 fps 25 fps e düşüyordu buz koyduğumda ani fps düşmeleri ısınma gibi sorunların hepsi kalktı denemeni öneriyorum bu arada kesinlikle buz küpü koyma çünkü buz küpü eriyince çok su çıkarıyor gerçekten böyle bir buz çeşidi var poşet gibi bir şeyin içinde mavimsi sıvı gibi ben onlardan koyuyorum ama yarım saate eriyor zaten.En mantıklı karar soğutucu almak

ardavarol ardavarol (3)