Laptop şarj giriş yerim bozuldu

Daha önceleri ufak ufak adaptörle arasında bağlantı kesiliyordu bataryaya geçiyordu şuan batarya yok laptopta önceleri temassızlık gibi birşey olup bataryaya da geçemediği için direk kapanıyordu son günlerde ucuyla biraz oynadım adaptörün ucunu sağ tarafa yatırınca açılmıyor sol tarafa doğru eğince açılıyordu anladım ki orada bir temassızlık var diğer tarafa yatırıp açtım hep diğer türlü açılmıyor bugün kapattım bilgisayarı açmak istediğim zaman durduk yere açılmamaya başladı batarya ile denedim açılıyordu prizde düzgün olan kısmıda bozuldu ne yapmalıyım şuan biraz daha oynayınca açıldı tekrar ama kapatınca açılmayacak büyük ihtimalle lütfen yardım edin

mumim mumim (19)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şarj giriş yerinde donanımsal bir sıkıntı olduğu apaçık belli. Tavsiyem hiç kendi yöntemlerinle sağa sola yatırmakla falan uğraşmayıp bi bilgisayarcıya yaptırman olur. Daha fazla zarar verebilirsin. Güzel bir tamirden geçmeden çözülecek bir şeye benzemiyor.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • garanti devam etmiyor yetkili servise götürürsem kaç günde hallederler uzun sürer mi ve fiyatı tahminen kaç TL olur teşekkürler mumim 5 yıl önce
    • Fiyat ve zamanı anca onlar bilir. En azından bi görüşmen daha doğru olur. @mumim omercik 5 yıl önce

    Eğer laptopun garantisi devam ediyorsa servise götürmeni öneririm. Yok garantisi devam etmiyorsa yetkili teknik servise götürmelisin. Bunu yapamam dersen bu tür sorunları basit bir elektrikçi bile çözebilir. Eğer varsa çevrende götür temassızlık sorununu gidersin. Kendim açayım yapatım gibi bir işe girmeni önermem.  Daha farklı hasarlara sebep olabilirsin.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Garanti devam etmiyor yetkili servis ya da elektrikçi ne kadar zamanda yaparlar acaba bu temassızlık sorununu Yetkili serviste bilgisayarın başına örneğin düşme kırılma vb şeyler gelirse onlar mı karşılıyor mumim 5 yıl önce
    • @mumim bir günde çözülür. Hatta bir kaç saate ama tabi götürdüğün yerin iş durumuna da bağlı bu süre. Yetkili servis veya herhangi bir yerde bilgisyarını verirsen ve orada zarar verirlerse elbette onlar karşılarlar. hakan 5 yıl önce