Laptop şarjda değilken oyunlar kasıyor

Laptop kullanıyorum ve genelde oyun oynuyorum.Laptop şarjda değil iken oyunlarda drop yiyorum,oynanmayacak kadar fazla oluyor.Şarj'a takılı iken sadece tam güç çalışıyor.Şarj'a takıp oynamaktan sıkıldım acaba herhangi bir ayarı varmı?

2 kat şarj tüketsin ama ekran kartı tam güç çalışsın istiyorum.

combine combine (9)
6 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Laptop şarja takılı olmadığında çoğunlukla enerji kullanımını minimuma düşürür. Bu çok normal bir durumdur.

Yine de şöyle bir öneride bulunabilirim:

  1. Denetim masasını açın ve sağ üstteki arama bölümüne güç seçenekleri yazın. Güç Seçeneklerine bölümüne girin.
  2. Buradaki güç planını Dengeli yapmanızı tavsiye ederim.
  3. Sonra "Plan ayarlarını değiştir" yazısına tıklayın.

  4. Gelen ekrandan "gelişmiş güç ayarlarını değiştir"e tıklayın.

  5. Açılan penceredeki listeden "graphics power plan" seçeneklerine tıklayın.
  6. Pildeyken ayarını "Maximum Performance" olarak değiştirin. Böylece pildeyken bile ekran kartı sürücüsü maximum performansta çalışacaktır.

Ek olarak şunu da yapmanızı öneririm:

  1. Sağ alt köşedeki pil simgesine tıklayın.
  2. Buradaki güç planını da "En iyi performans" yapın.

omercik omercik (9418)