Laptop şarjdayken oyun oynamak zarar verir mi?

Meraba arkadaşlar

Beniim sorum şu, benim laptopumun bataryası çıkmıyor. Yani içinde, ben laptopu şarjda oynarsam sıkıntı olur mu?

edizgokaslan edizgokaslan (28)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bataryayı çıkarmasanız da pil %100 doluyken sadece kesintisiz güç kaynağı gibi davranır. Yani pil kullanımı elektrik kesildiğinde devreye girer.

    Batarya takılı durumda ve prize takılı oynamaya devam edebilirsiniz.

    Ancak bu konuda bataryaya zarar veren tek şek ısı olabilir. Bataryalara zarar veren önemli şeylerden biri ısıdır. Fazla ısınma gibi bir durum söz konusu değilse sorun yok.

    damlakoc damlakoc (1391)