Laptop tavsiyesi yapar mısınız?

Merhaba arkadaşlar hem oyun hem yazılım için laptop almak istiyorum.Araştırmalarım sonucu şu ikisi ilgimi çekti;

  • https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t5-v22-1/
  • https://www.hepsiburada.com/hp-omen-15-en1012nt-ryzen-7-5800h-16gb-1tb-ssd-6gb-rtx3060-15-6-fhd-144hz-freedos-tasinabilir-bilgisayar-434m4ea-p-hbcv00000f0ds2

İkiside neredeyse aynı fiyat (hepsi burada 500tl indirimi ile beraber).

Hangisini tercih etmeliyim veya bu fiyat aralıklarında tavsiye verebileceğiniz laptoplar nelerdir?

lexanez lexanez (5)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İki bilgisayarı incelediğim zaman hemen hemen aynı özellikleri var fakat işlemcileri ve SSD kapasiteleri farklı.

    • HP'de 1 TB SSD var. - Monster da 512 GB samsung SSD var.
    • HP'de Ryzen yani AMD var. - Monster da İntel var.

    Bana sorarsan Monster almanı tavsiye ederim çünkü HP'ye göre Monster'in soğutma sistemi iyi hatta 2 yıl garanti veriyor ve ömür boyu bakım garantisi de veriyor.

    darkcrak darkcrak (5168)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Hangisinin işlemcisi daha iyi? lexanez 2 yıl önce
    • Ben şahsen İntel kullanıyorum fakat Ryzen'de işlemci konusunda iyi. @lexanez darkcrak 2 yıl önce

    İşlemciye bakacak olursak Ryzen 7 kullanıcısıyım. Bir sorununu görmedim. İşlemci konusunda AMD almanı tavsiye ederim.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      Ben olsam aşağıdakini alırdım.

      Parça olarak hepsi aynı. Hatta Monster ile aynı şirkete ürettiriyorlar laptopları. Ancak 500 GB depolama alanının yeteceğini düşünmüyorum. Böyle bir laptop alıyorsan mutlaka güncel oyunları oynarsın değil mi? GTA 5'in sadece kendisi 90 GB. COD, RDR vs derken 500 GB çok çabuk dolar. Oynadığın oyunlar belliyse ve 500 GB'ın yeteceğini düşünüyorsan  alabilirsin. Düşünmüyorsan özelleştirme kısmından ek depolama birimi alabilirsin.

      hydra hydra (3800)