Laptop temizledikten sonra tepki vermiyor

Lenova ideapad 520 laptopumun içini actim sadece fani temizledim ve harddiski cikarip ssd takacaktım yerine yaptim hepsini bilgisayar açma tuşuna basınca hiç bi şekilde tepki vermiyor sonra pc yi eski haline getirdim yine tepki vermiyor hiç bi ışığı filanda yanmıyor nası yapabilirim? Ne olmuş olabilir?

kullanici583690 kullanici583690 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Şarja takmana rağmen de hala tepki vermiyor, herhangi bir ışığı yanmıyorsa donanımsal sorun oluşmuştur laptopunda.. Teknik servisle görüşmeni tavsiye ederim.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bataryasını sök. Bir kaç saat beklet. Daha sonra bataryasını tak. Söktüğün parçaları elinle şöyle bir kontrol et. Herhangi bir oynama var mı diye.  Tüm bunlara rağmen açılmıyorsa işlem sırasın bir kısadevre yapmış olabilirsin. Bazen diski çıkarırken yapılan zorlamalar anakarta zarar verebiliyor. Umarım böyle bir şey olmamıştır.

      hakan hakan (15394)
      5 yıl önce cevaplandı

        Diski değiştirirken bilgisayarın içindeki statik elektriği boşaltmamış olabilirsin.

        dnzclk44 dnzclk44 (19)