Laptop'u açarken yeşil ekran sorunu yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Lenovo dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve güç tuşuna basınca tamamen yeşil ekran geliyor ve bir şey yapamıyorum, ne yapmam lazım? İçinde bilgilerim var.

prooyunc1 prooyunc1 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgiler için endişelenmene gerek yok geri alabilirsin verileri. Muhtemelen GPU arızasıdır ve senin yapabileceğin bir şey yok, BGA ile çipin tekrar lehimlenmesi gerekir. Tamir ücreti modelden modele değişmektedir. Verileri geri almak içinse HDD kutusu kullanmalısın.

    Bu kutuyu alınca laptoptaki HDD'i çıkarıp HDD kutusuna bağlayıp USB ile başka bir bilgisayara bağladığın zaman bilgileri  kolaylıkla alabilirsin. Laptop marka/model nedir? Garantisi varsa içindeki bilgileri yukarıdaki yöntemle alıp garantiye yollamanı (Bazı laptoplarda elle müdahale garanti dışı kalır) yoksa yerel teknik servislerden BGA için fiyat teklifi almanı öneririm.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Peki autocad programındaki bilgilerimde gelirmi

      prooyunc1 prooyunc1 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Yani mantıken autocad içindeki save/kayıt dosyası HDD'nin içinde olacağı için gelmesi gerekir. hydra 3 yıl önce