Laptop'umun ekranı genişledi

Selamlar,

bilirsiniz laptop'ların ekranı bir süre hareketsiz bekledikten sonra kararır. laptop'umda işimi halletikten sonra öylece bırakmıştım bir süre sonra geldiğimde ekran kararmış duruyordu. Açılması için fareyi oynattım ve bir de ne göreyim Ekran büyümüş. sadece simgeler falan da değil. HER ŞEY,görev çubuğu,uygulamaların arayüzü, görüntü ayarlarını kontrol ettim her şey normaldi. Sizce sorun nedir?

thejack thejack (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarını yeniden başlatmayı denedin mi? Klasik olacak ama ekran kartı sürücün ile ilgili geçici bir sorun oluşmuş olabilir. Bu durumda bilgisayarı yeniden başlatmak sorunu çözecektir.

    Ayrıca ekran çözünürlüğünü kontrol ettin mi? Normal bir laptop 1366*768 veya 1920*1080 çözünürlüklerini kullanır.  Sorun devam ederse ekranın ortasında sağ tuşla tıkla ve açılan menüden Görüntü ayarlarını seç. Daha sonra Ekran Çözünürlüğünü yukarıda verdiğim değerlerde değiştir. Sırası ile deneyebilirsin.

    alattin alattin (16999)