laptop'un ekran bir anda gitti ve daha sonrasında geri geldi(?)

başlıkta pek açıklayamadım ama şimdi daha detaylı anlatacağım.

az önce monster laptopum'da payday 3 açarken bir anda ufak bir pat sesi oldu ve ekran gitti. şarja takılı değildi bu arada, unutmuşum. neyse sonrasında herhalde şarj bitti sandım çünkü bir defa daha olmuştu aynı şey ama ilk kez yaşandığında (bundan 7-8 ay önce) bilgisayar açıldığında şarj düşüktü diye hatırlıyorum o yüzden şarjdan sandım gene ama olay başka sanırım. neyse işte ben de şarj bitti sanıp şarja taktım. 5-10 dakika bekledikten sonra power tuşuna bastım ve bilgisayar açılmasına rağmen ortada hala ekran yoktu. ekran yoktu derken hiçbir şey yok, tamamen karanlık. telefon ile ışık tuttum ama tamamen karanlıktı. neyse herhalde gpu patladı dedim ve öylece otururken bilgisayar kapalı vaziyetteyken bir anda power tuşunun yandığını gördüm. sonra ekranı açtım ve bilgisayar kendi kendine açıldı ve ekran geldi. o an şarjın bittiğinden ötürü olduğuna emindim ta ki şarjın %90 olduğunu görene kadar. şimdi sorun şarj değilse tam olarak nedir? ve bu olay 2 defa başıma geldi ve herhalde ilerde tekrar başıma gelecek gibi. bunun için ne önlem alabilirim yani aslında sorunun kaynağı nedir?

gta5 gta5 (19)
7 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Laptop anakartında pat diye ses çıkardıktan sonra tekrar eski haline gelecek bir komponent yok hocam. Ayrıca GPU herhangi bir nedenle kesinlikle patlamak. Bu ses hoparlör ya da fandan gelmiş olabilir, fan yapraklarından biri kırılmış olabilir. Laptopbunuzu sökün, fan yapraklarınızı gözle kontrol edin. Eğer kırık varsa bir servisten fiyat alarak değişimini yaptırın. Eğer böyle bir durum yoksa kullanmaya devam edin, çünkü şu an için yapacak hiçbir şey yok.

    kullanici834460 kullanici834460 (1)
    7 ay önce cevaplandı